Kąty Rybackie - Pierwsza wzmianka o Kątach Rybackich, pochodzi z 1773 r. zaraz po I rozbiorze Polski kiedy Kąty Rybackie zostały zaanektowane przez Prusy. W latach 1773-1918 Kąty Rybackie podlegały administracji zaboru pruskiego, w 1919 znalazły się na terenie Wolnego Miasta Gdańska.
Pierwszego września 1939 zostały włączone do niemieckiej III Rzeszy i nosiły nazwę Bodenwinkel. Wiosną 1945 roku Kąty Rybackie znalazły się ponownie w Polsce.
Kąty Rybackie to wieś rybacka, którą Kaszubi nazywają Rëbacczé Kątë, z portem morskim, położona na zachodnim brzegu Zalewu Wiślanego, w odległości 56 km od Gdańska. Z racji polożenia nad Zalewem Wiślanym i nad morzem, w rejonie Mierzei Wiślanej, Kąty Rybackie stały się atrakcją turystyczną nad morzem. Hotele, pensjonaty, wille i kwatery oferują noclegi w pokojach i apartamentach o coraz to wyższym standardzie, a szerokie piaszczyste plaże zapewniają niezapomniany wypoczynek. W Kątach Rybackich znajduje się również rezerwat przyrody kormorana czarnego Kąty Rybackie. Jest to największa w Europie ostoja kormoranów.

Nasz serwis używa cookies. Akceptujesz? Więcej o cookies na villakobranocka.pl