Już w Starożytności docierano tutaj z Grecji i Rzymu, aby nabyć ten bardzo pożądany szlachetny kamień jantar, który ostatecznie przybrał nazwę bursztynu. Dzisiaj praktycznie wzdłuż całego polskiego wybrzeża o długości 524 km można kupić bursztyn. Ale współczesne morze to nie tylko bursztyn, dzisiejsze morze to wspaniałe plaże, możliwości kąpieli w morzu, dużo słońca od maja do sierpnia, wygodne hotele jak i restauracje ze wspaniałą kuchnią. Te wszystkie uroki morza zapraszają na urlop i wypoczynek w polskich nadmorskich kurortach, takich jak Międzyzdroje, Kołobrzeg, Ustka, Rowy, Łeba, Jastrzębia Góra, Jastarnia, Sopot czy Krynica Morska.

Tutaj Krynica Morska ze względu na jej położenie na Mierzei Wiślanej oraz niewielką odległość od Gdańska i Warszawy wysuwa się na pierwszy plan. W ostatnim okresie powstaje coraz więcej hoteli i pensjonatów, które standardem nie odbiegają od hoteli w innych znanych światowych kurortach. Podczas gdy Hotele w Krynicy Morskiej usytuowane są głównie w pobliżu plaży, to pensjonaty można znaleźć głównie w centrum miasta oraz nad Zalewem Wiślanym. W odróżnieniu od pensjonatów, wszystkie hotele są całoroczne.

Pozostałe miejscowości nadmorskie to głównie małe osady rybackie, gdzie rybacy również dzisiaj wypływają swoimi łodziami i kutrami w pełne morze i gdzie ciągle można zjeść smaczną świeżo upieczoną rybę.

Nie tylko plaża.

Ci, którzy zdecydowali się na urlop nad morzem oczekuje oprócz słonecznej piaszczystej plaży mnóstwo innych atrakcji. Krynica Morska ze wzgledu na jej położenie jest bardzo dobrą bazą wypadową, aby odwiedzić Gdańsk, Malbork, Elbląg, Królewiec czy Frombork do którego możemy dotrzeć statkiem wypływającym kilka razy dziennie z portu jachtowego w Krynicy Morskiej.

Z Krynicy Morskiej jest również niedaleko do Krainy Tysiąca Jezior, jakim są Mazury.

Morze Bałtyckie od dawien dawna było niesamowitym magnesem przyciągającym turystów z różnych zakątków kraju, jak i świata. W ostatnim jednak okresie szczególnym zainteresowaniem cieszą się wypoczynek i noclegi nad morzem. Zainteresowanie to nie pozostało bez echa. Nigdy dotąd nie zaobserwowano tak wielkiego rozwoju bazy noclegowej. Nad morzem powstało bardzo dużo hoteli, pensjonatów i willi, które oferują turystom pokoje, apartamenty i noclegi o coraz wyższym standardzie. Dzisiaj nie wystarczy już w pokojach tylko miejsce na noclegi.

Współczesny turysta oczekuje również pokoju z łazienką wyposażonego w TV, lodówkę a nawet aneks kuchenny, co oferują już praktycznie wszystkie apartamenty nad morzem. W tym samym kierunku rozwijają się kwatery prywatne. Tutaj niekiedy turysta musi korzystać ze wspólnej łazienki znajdującej się na piętrze, co naturalnie wiąże się z niższym zainteresowaniem. Na rozwoju turystyki nadmorskiej skorzystały nie tylko duże i znane miejscowości, ale również małe wsie i osady, o których jeszcze niedawno nikt w Polsce nie słyszał. Tak też rozwinęła się Krynica Morska i jej baza noclegowa. Obecnie morze to nie tylko świeże powietrze i wygodne noclegi.

Morze to również zdrowie.

W miejscowościach nadmorskich coraz więcej powstaje ośrodków oferujących oprócz noclegów również szeroką gamę usług SPA. Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą wypocząć i dbają o swoje zdrowie nad morze. Na pewno taki wypoczynek zostanie zapamiętany na zawsze.

Nasz serwis używa cookies. Akceptujesz? Więcej o cookies na villakobranocka.pl